2. „Stawiamy na rozwój uczniów i kadry nauczycielskiej” 2024-1-PL01-KA122-SCH-000219795

Powiększ obraz:

Pierwszy dzień andaluzyjskiej przygody – licealiści z Pasłęka w Maladze

Grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Pasłęku rozpoczęła swoją niezwykłą przygodę w ramach programu Erasmus+. Młodzież wyruszyła do słonecznej Hiszpanii, by uczestniczyć w projekcie rozwijającym kompetencje cyfrowe, językowe oraz świadomość ekologiczną. 

Czytaj więcej o: Pierwszy dzień andaluzyjskiej przygody – licealiści z Pasłęka w Maladze
Powiększ obraz:

¡Buen día z Hiszpanii!

Drugi dzień i kolejne niesamowite wrażenia! Zaczęliśmy od lekcji hiszpańskiego – dużo śmiechu, nowych słówek i pozytywnej energii. Czujemy, że z każdym dniem jesteśmy bliżej prawdziwego hiszpańskiego rytmu życia.

Czytaj więcej o: ¡Buen día z Hiszpanii!
Powiększ obraz:

Hola amigos – polsko-hiszpańskie spotkania

Trzeci dzień wyjazdu przyniósł mnóstwo emocji! Spotkaliśmy się z rówieśnikami z hiszpańskiej szkoły Colegio Nuestra Señora del Pilar. 

Czytaj więcej o: Hola amigos – polsko-hiszpańskie spotkania
Powiększ obraz:

Aktywna nauka w Andaluzji!

Czwartek upłynął nam pod znakiem emocji, śmiechu i hiszpańskiego słońca! Dzień rozpoczęliśmy w partnerskiej szkole Colegio Nuestra Señora del Pilar, gdzie czekała na nas pełna energii gimkhana — gry i zadania ruchowe, które wymagały sprytu, współpracy i dużej dawki dobrego humoru!

Czytaj więcej o: Aktywna nauka w Andaluzji!
Powiększ obraz:

Pod andaluzyjskim słońcem – uczniowie I LO w Pasłęku rozwijają skrzydła z Erasmus+

W dniach 5–11 października 2025 roku grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Pasłęku uczestniczyła w wyjątkowej mobilności edukacyjnej w ramach programu realizowanego na zasadach Erasmus+. Wyjazd do słonecznej Hiszpanii był częścią projektu „Stawiamy na rozwój uczniów i kadry nauczycielskiej” (nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000219795), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027.

Czytaj więcej o: Pod andaluzyjskim słońcem – uczniowie I LO w Pasłęku rozwijają skrzydła z Erasmus+
Powiększ obraz:

Słońce i zabytki Sewilli

Kolejna grupa licealistów z Zespołu Szkół w Pasłęku rozpoczęła niezwykłą przygodę w samym sercu Andaluzji — tętniącej życiem i słońcem Sewilli! Już pierwszy dzień pobytu przyniósł mnóstwo wrażeń.

Czytaj więcej o: Słońce i zabytki Sewilli
Powiększ obraz:

Sewilla w rytmie współpracy – dzień pełen spotkań i odkryć

Drugi dzień pobytu młodzieży w Sewilli upłynął w atmosferze międzynarodowej integracji. Uczniowie z Polski, Hiszpanii i Włoch spotkali się w szkole I.E.S. Jesús del Gran Poder w miejscowości Dos Hermanas, gdzie uczestniczyli we wspólnych zajęciach i projektach sprzyjających poznaniu się oraz wymianie doświadczeń.
 
Czytaj więcej o: Sewilla w rytmie współpracy – dzień pełen spotkań i odkryć
Powiększ obraz:

Smak Hiszpanii i wspólne odkrywanie Sewilli

Uczestnicy projektu spędzili dzień w gościnnych murach szkoły Escuelas Profesionales Sagrada Familia (SAFA). Wspólne zajęcia o tematyce proekologicznej połączyły uczniów z Polski, Włoch i Hiszpanii.

Czytaj więcej o: Smak Hiszpanii i wspólne odkrywanie Sewilli